Ձեր հեռախոսահամարը չի հրապարակվելու: Պահանջվող դաշտերը նշված են *
Փետրվարի 17-ին «Կոնգրես Երևան» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Աջակցության ծրագրեր, ֆակտորինգ և արտահանման ապահովագրություն արտադրողների համար» խորագրով միջոցառումը: Միջոցառումը կազմակերպվել է ԱրմՍվիսԲանկի և Հայաստանի ներդրումային խորհրդի համատեղ նախաձեռնությամբ:
Արտադրությամբ զբաղվող ընկերությունների համար մեկ հարթակում համախմբվել էին մի շարք առանցքային թեմաներ, որոնք ներկայացրեցին Հայաստանի ներդրումային խորհրդի փորձագետները, ԱրմՍվիսԲանկի և Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալության ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ՎԶԵԲ-ի Փոքր բիզնեսի խորհրդատվության թիմի ներկայացուցիչները։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը միացել է Arca ազգային վճարային համակարգի նորարարական լուծմանը՝ ArcaQR-ին՝ իր հաճախորդներին առաջարկելով արագ, հարմար և անվտանգ QR վճարումների հնարավորություն։
Այսուհետ ԱրմՍվիսԲանկի հաճախորդները ArmSwissMobile հավելվածի միջոցով կարող են սքանավորել ArcaQR կոդը և իրականացնել վճարումներ ընդամենը մի քանի վայրկյանում՝ ArcaQR համակարգին միացած բոլոր POS տերմինալներում։
Կայուն ֆինանսավորումը ԱրմՍվիսԲանկի համար հանդիսանում է ռազմավարական առաջնահերթություն՝ լիովին համահունչ կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարին ուղղված միջազգային օրակարգին։ Կլիմայական ռիսկերը դարձել են տնտեսական և ֆինանսական իրականության անբաժանելի մաս, ինչը պահանջում է համակարգային, պատասխանատու և երկարաժամկետ մոտեցում ֆինանսական հաստատությունների կողմից։
Visa-ի տարեվերջյան մրցանակաբաշխության շրջանակում ԱրմՍվիսԲանկն արժանացել է Visa Corporate Payments Innovation միջազգային մրցանակին կորպորատիվ վճարումների ոլորտում նորարարական լուծումների ներդրման և զարգացման համար։
Մրցանակը շնորհվել է Visa միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի կողմից՝ գնահատելով ԱրմՍվիսԲանկի ներդրած արդյունավետ և ժամանակակից մոտեցումները, կորպորատիվ վճարային լուծումների մշակման և հաճախորդների փորձառության բարելավման ուղղությամբ։
ԱրմՍվիսԲանկը 18.12.2025-31.03.2026թթ. իրականացնում է դրամային պարտատոմսերի հերթական տեղաբաշխումը.
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն ուրախությամբ հայտնում է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի Բանկերի Ասոցիացիային (BACEE) իր անդամակցության մասին։ Սա կարևոր քայլ է Բանկի միջազգային համագործակցության ընդլայնման և տարածաշրջանային ֆինանսական կառույցների հետ ավելի սերտ փոխգործակցության ուղղությամբ։
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն աջակցում է Հայաստանի տնտեսական զարգացման հավակնություններին՝ համատեղելով շվեյցարական փորձը, արդյունավետ կառավարման մշակույթը և նորարար կորպորատիվ բանկային գործունեությունը՝ միավորելով տարածաշրջանային և համաշխարհային շուկաները։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ն իր ուրույն տեղն է գրավում Հայաստանի ֆինանսական համակարգում։ Ի՞նչպես կբնութագրեք նրա դերն այսօր։
ԱրմՍվիսԲանկը նոյեմբերի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը մեկնարկում է ակցիա. ներդնելով 10 մլն ՀՀ դրամ (կամ համարժեք արտարժույթ) և ավել գումարի ավանդ առնվազն 1 տարի ժամկետով` ավանդատուները կստանան ոչ միայն բարձր եկամուտ, այլև մի շարք արտոնություններ.
ԱրմՍվիսԲանկը հպարտությամբ հայտարարում է, որ Բանկի “Climate Intelligence: ArmSwissBank Leads Green” արշավը ճանաչվել է հաղթող հեղինակավոր IPRA Golden World Awards 2025 մրցանակաբաշխության “Climate Change and Literacy” անվանակարգում։